Biokoło

Skąd się bierze deszcz? Co jedzą mrówki? Dlaczego mleko jest białe? Czym parzy pokrzywa? Czy nasze komórki są żywe? Co to jest mgła? Czy bakterie mają oczy? Dlaczego rosiczki jedzą owady? Jak długie jest DNA? Kto zjada geny? Jak wygląda przepis na życie? Czy chromosomy tańczą? Kto ma apetyt na światło? Gdzie jest restauracja pełna gości? Czy woda jest podstawą menu? Znasz pierwszych kucharzy świata? Chcesz poznać domowe zoo?

Doskonale znamy sytuacje, gdy dzieci zadają pytania: Dlaczego?, Po co?, Jak? Pytania te wskazują, iż dzieci od najmłodszych lat są badaczami szukającymi odpowiedzi. Na te i wiele innych pytań dzieci znajdą odpowiedź, wykonując proste eksperymenty w naszym laboratorium biologicznym. Uzbrojone w pipetki i probówki będą izolować, mieszać i obserwować, jak złożony jest otaczający nas świat. Przy tych wielkich odkryciach czasami towarzyszyć im będą rodzice, dla których też przygotujemy specjalne warsztaty. Samodzielnie wykonywanie prostych doświadczeń to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobycia wiedzy i odkrycia prawdziwych pasji!

Szczególnie gorąco namawiamy Was do rozpoczęcia przygody z biologią - obserwowania świata przyrody, poznawania jego tajemnic oraz zachodzących w nim zmian i procesów! Zabierając was w świat eksperymentów biologicznych, zaczniemy od rzeczy najprostszych. Naszym laboratorium będzie domowa kuchnia, kawałek łąki, brudna kałuża. Naczynia laboratoryjne zastąpimy garnkami i słoikami, a większość potrzebnych rzeczy znajdziemy w osiedlowym sklepie. Najistotniejsze jest eksperymentowanie i dobra zabawa.

Wiedza przyjdzie z czasem! Zobaczycie, jak ciekawą i różnorodną nauką jest biologia!

Prowadzenie: Pan Tomasz (Molecularium*)

wiek

10 - 14 l.

Kiedy

Grupa I 18:00 - 19:00 poniedziałek

Grupa II 19:00 - 20:00 poniedziałek

Grupa III 18:00 - 19:00 wtorek

Grupa IV 19:00 - 20:00 wtorek

Zapisy/ informacje

biuro@serdeczna21.pl

tel. 515 01 01 21