Art na stART

Pędzel z perspektywy żaby, ołówek z lotu ptaka, a szkicownik w zasięgu ręki i głowy pełnej pomysłów. Te i wiele innych pojęć i działań czeka na wszystkich uczestników zajęć z rysunku i malarstwa.

Podczas kursu dzieci i młodzież, poprzez realizację własnych prac zdobędzie wiedzę na temat najważniejszych zagadnień ze świata sztuki i terminów plastycznych, a także różnych technik graficznych. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa, a także rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Na każde zajęcia składa się ćwiczenie praktyczne w pracowni i w plenerze oraz zagadnienie teoretyczne. Każde spotkanie kończy się podsumowaniem i omówieniem prac.

Program zajęć przygotowany jest w taki sposób, by można było dołączyć w dowolnym momencie, bez względu na stopień zaawansowania.

Prowadzenie: Natalia Kołacz

Pedagog sztuki i animator, projektantka graficzna. Studiowała na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (specjalność w zakresie edukacji artystycznej oraz grafiki), a także Universidad de Granada w Hiszpanii oraz Universidad de Lisboa w Portugalii. Od wielu lat prowadzi warsztaty oraz realizuje projekty i działania twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z placówkami edukacyjnymi oraz instytucjami kultury i sztuki (m.in. Centrum Sztuki Dziecka, Stary Browar, Muzeum Narodowe w Poznaniu). Aktywnie działa w stowarzyszeniach edukacyjnych i artystycznych. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i projektowaniem graficznym. Bierze udział w wystawach w kraju i za granicą (Galeria Propaganda w Warszawie, Galeria Jak w Poznaniu, CSD w Poznaniu). Rysuje, maluje i wymyśla.

Grafik

Zapisy/ informacje

biuro@serdeczna21.pl

tel. 515 01 01 21