Zrób z nami skok na SMOG!

Kochani! Spontaniczna akcja!

Dziś w drodze do pracy przecierałam ze zdumieniem oczy. Piękna, złota polska jesień, aż chce się pójść na spacer, pooddychać ciepłym, czystym powietrzem. A z Serdecznej widok na Swarzędz zamazany, zadymiony, zamglony! Jeśli tak dalej pójdzie, to Zalasewo będzie Zasmogowem, Zadymiem…

Porozmawiajcie z dziećmi o tym jak ważny jest szacunek do natury, czym jest odpowiedzialność za samego siebie w kontekście ekologicznego i zrównoważonego życia. Dlaczego to my mamy bezpośredni wpływ na to, czym świat będzie w przyszłości!

A później NAPISZCIE LIST DO SĄSIADA. Tego, z którego komina wydobywają się gęste tumany dymu, tego, który pali śmieci, ogumienie i plastik. Wyważone, merytoryczne argumenty. Opis wpływu na nasze zdrowie i jego skutki. Napiszcie, że wszyscy widzą, że to on obniża jakość naszego powietrza!

Napiszcie list w dwóch egzemplarzach. Jeden wrzućcie mu do skrzynki, a drugi wyślijcie do nas. Najciekawsze w naszej opinii listy opublikujemy na naszej stronie www i profilu na fb. Ponadto dla 12 autorów najciekawszych i najbardziej zaangażowanych listów zorganizujemy w styczniu specjalne warsztaty edukacyjne.

Zrób z nami skok na SMOG.

Zachęcam Was do udostępniania informacji na swoich profilach na fb, powiedzcie o akcji pisania listów swoim znajomym, innym rodzicom. Zapraszam do akcji szkoły, przedszkola. Zapraszam wszystkich, dla których znaczenie ma jakość powietrza, którym oddychamy.

Wypełnijmy twórcom smogu skrzynki naszym apelem. Hej! Kto z nami?

 

Na Wasze listy czekamy do końca listopada, ale nie odkładajcie tego na kiedyś. Kiedyś znaczy nigdy.

Listy, które nie zawierają danych osobowych adresata należy przesłać mailowo na adres: biuro@serdeczna21.pl, w tytule wpisując SKOK NA SMOG.