Iran Śladami Polskich Uchodźców – prof. R. Fiedler, Tomasz Siuda

Kolejnymi gośćmi Mocy Naukowców będą prof. Radosław Fiedler oraz Tomasz Siuda twórcy projektu „Iran. Śladami Polskich Uchodźców”, który miał na celu dotarcie do miejsc i ludzi związanych z polskimi uchodźcami, którzy przybyli w 1942r. do Iranu. Byli oni ewakuowani z „nieludzkiej ziemi” Związku Sowieckiego wraz z Armią Andersa. Spośród tych 116 tysięcy, którzy dotarli do Iranu, blisko 80 tysięcy było żołnierzami, 43 tysięce cywilami, w tym 20 tysięcy dzieci. O swojej podróży i spotkaniach opowiedzą w czasie Mocy Naukowców.

 

Bardzo zachęcamy Was do udziału w spotkaniu!

 

prof. RADOSŁAW FIEDLER, organizator wyprawy. Profesor i prodziekan na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Współrealizuje projekty fundacyjne i uczelniane. Ma wieloletnie doświadczenie dydaktyczne. Autor kilkudziesięciu artykułów i monografii na temat Iranu i Bliskiego Wschodu w tym nagrodzonej publikacji I miejsce w ramach konkursu Atom dla Nauki organizowanym przez PGE.

TOMASZ SIUDA, organizator wyprawy. Artysta, fotograf, filmowiec, Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Podróżnik eksplorujący Amazonię, specjalista fotografii lotniczej (aerial Photography) mający na koncie szereg wystaw i publikacji. Jako arteterapeuta prowadzi pracownię fotografii i filmu w Domu Dziecka w Kórniku, gdzie również mieści się jego studio fotograficzne Fotopluma.